
JL852 coffee vending machine
JL852 is born to be a specialty coffee house, unmanned but attended by a machine barista, where you can stop for a cup of premium flavor coffee.
- Product Introduction
Product Highlights
Premium grinding and brewing
Equipped with Ditting EMH64 grinder and Jetinno patented brewer, capable to consistently and stably prepare a high quality espresso for whatever recipes of coffee drinks


Powerful hydraulic system
Built with 2 water boilers and a vane pump, consistent hot water supply with precise temperature and pressure, strong guarantee for busy production
Superior fresh milk system
Equipped with a 70L fresh milk fridge which supports 3 kinds of milk, Italian Fluid-o-tech milk pump and separate steam boiler, JL852 can produce many types of dense and silky hot/cold milk foam

Application Scenario


Configurations & Specifications

| JL852I-ESFB7C | |
| Daily Output | 250 cups |
| Machine Dimention | 1000*1900*1000 mm |
| Net Weight | 450kg |
| Rated Voltage/Frequency | 220-240V 50/60Hz |
| Rated Power | 3500W |
| Screen | 32" touch screen |
| Bean Hopper | 1.8kg x1 |
| Grinders | Ditting EMH64 x1 |
| ES Brewers | 14g/20g x 1 |
| Filter Brewer | 14g x 1(tea) |
| Canisters | 4L x6 |
| Mixer | 3 |
| Water Boiler | 1 x 700ml,2700W + 1 x 700ml,1800W |
| Steam Boiler | 1 x 700ml, 3000W |
| Water Pump | vane pump x 1 |
| Fresh Milk Foam | hot & cold milk foam |
| Fresh Milk Fridge | 70L |
| Cold Water/ Ice | integrated cold water and ice maker |
| Auto Cup Dispenser | √ |
| Cup Sizes | D90 mm, 16Oz |
| Number of Cups | 5 columns, 150 pcs |
| Auto Cup Lid Capping | √ |
| Number of Cup Lids | 130 |
| Number of Cup Sleeve | 150 |
| Waste Bucket | 125 cakes/external slag off (optional) |
| Drip Tray | 20L/external drainage(optional) |
| Full Water Detection | √ |
| Water | Tap water(default)/barrelled water |
| Network | WIFI, 4G (optional) |
| Certificates | CB,CE,CQC,EAC |
YOU MIGHT ALSO LIKE





.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.png)





