
JL500 coffee vending machine
JL500 is a beloved choice for those seeking a professional-grade self-service coffee machine that effortlessly combines performance and user satisfaction. Its patented coffee grinding and brewing system guarantee a superior coffee experience, while the user-friendly interface adds a touch of convenience to the process.
- Product Introduction
Product Highlights
Sleek and Stylish Design
The JL500 coffee machine takes user interaction to a whole new level with its impressive 27-inch touchscreen display. This expansive and high-resolution screen offers a captivating visual experience, allowing users to effortlessly navigate through menus and beverage options with a simple swipe or tap.


Hot and Cold Beverage
Equipped with an integrated cold water system, the JL500 can prepare over 20 varieties of hot and cold beverages. Whether you're craving a refreshing iced coffee on a scorching summer day or a steaming cup of hot chocolate during the chilly winter season, this coffee machine caters to the diverse preferences of different seasons and customer preferences.
Premium grinding and brewing
JL500 is built with Ditting EMH64 grinder and Jetinno patented brewer. With these high-quality components, JL500 is capable to consistently and stably prepare a high quality espresso for whatever recipes of coffee drinks

Application Scenario


Configurations & Specifications

| JL500-ES7C | |
| Daily Output | 250 cups |
| Machine Dimention | 664*1830*700mm |
| Net Weight | 150kg |
| Rated Voltage/Frequency | 220-240V 50/60Hz |
| Rated Power | 2700W |
| Screen | 27" touch screen |
| Bean Hopper | 1.5kg x1 |
| Grinders | Ditting EMH64 x1 |
| ES Brewers | 14g/20g x 1 |
| Filter Brewer | / |
| Canisters | 4L x6 |
| Mixer | 4 |
| Water Boiler | 1 x 700ml,2700W(220V) |
| Steam Boiler | / |
| Water Pump | gear pump x 1 |
| Fresh Milk Foam | / |
| Cold Water/ Ice | water cooler x 1 |
| Auto Cup Dispenser | √ |
| Cup Sizes | D80mm, 10 Oz/D90 mm, 12 Oz (optional) |
| Number of Cups | 5 columns, 150 pcs |
| Waste Bucket | 125 cakes/external slag off (optional) |
| Drip Tray | 15L/external drainage(optional) |
| Full Water Detection | √ |
| Water | Tap water(default)/barrelled water |
| Network | WIFI, 4G (optional) |
| Certificates | CB,CE,CQC,EAC |
| JL500-ESFB7C | |
| Daily Output | 250 cups |
| Machine Dimention | 664*1830*700mm |
| Net Weight | 150kg |
| Rated Voltage/Frequency | 220-240V 50/60Hz |
| Rated Power | 2700W |
| Screen | 27" touch screen |
| Bean Hopper | 1.5kg x1 |
| Grinders | Ditting EMH64 x1 |
| ES Brewers | 14g/20g x 1 |
| Filter Brewer | 14g x 1(tea) |
| Canisters | 4L x6 |
| Mixer | 3 |
| Water Boiler | 1 x 700ml,2700W(220V) |
| Steam Boiler | / |
| Water Pump | gear pump x 1 |
| Fresh Milk Foam | / |
| Cold Water/ Ice | water cooler x 1 |
| Auto Cup Dispenser | √ |
| Cup Sizes | D80mm, 10 Oz/D90 mm, 12 Oz (optional) |
| Number of Cups | 5 columns, 150 pcs |
| Waste Bucket | 125 cakes/external slag off (optional) |
| Drip Tray | 15L/external drainage(optional) |
| Full Water Detection | √ |
| Water | Tap water(default)/barrelled water |
| Network | WIFI, 4G (optional) |
| Certificates | CB,CE,CQC,EAC |
| JL500-IN8C | |
| Daily Output | 250 cups |
| Machine Dimention | 664*1830*700mm |
| Net Weight | 150kg |
| Rated Voltage/Frequency | 220-240V 50/60Hz |
| Rated Power | 2700W |
| Screen | 27" touch screen |
| Bean Hopper | / |
| Grinders | / |
| ES Brewers | / |
| Filter Brewer | / |
| Canisters | 4L x8 |
| Mixer | 5 |
| Water Boiler | 1 x 700ml,2700W(220V) |
| Steam Boiler | / |
| Water Pump | gear pump x 1 |
| Fresh Milk Foam | / |
| Cold Water/ Ice | water cooler x 1 |
| Auto Cup Dispenser | √ |
| Cup Sizes | D80mm, 10 Oz/D90 mm, 12 Oz (optional) |
| Number of Cups | 5 columns, 150 pcs |
| Waste Bucket | 125 cakes/external slag off (optional) |
| Drip Tray | 15L/external drainage(optional) |
| Full Water Detection | √ |
| Water | Tap water(default)/barrelled water |
| Network | WIFI, 4G (optional) |
| Certificates | CB,CE,CQC,EAC |
YOU MIGHT ALSO LIKE











.jpg)
.jpg)
.jpg)
.png)





